Czajnik ceramiczny

Czajniki ceramiczne, jak każdy wie, to naczynia znajdujące się w każdej kuchni umożliwiające gotowanie wody. Tradycyjny model czajnika składa się z garnka z przykrywką posiadającym zagiętą rurkę pozwalającą wylewać wodę precyzyjnie do innych naczyń bez potrzeby podnoszenia górnego wieczka. W sklepach znajduje się mnóstwo takich czajników. Z pewnością każdy z nich posiada znaczący gwizdek, który informuje o zakończeniu procesu gotowania wody.

Czajnik kontra czajnik

Czajnik ceramiczny

Najbardziej popularnymi czajnikami są czajniki stalowe z oraz czajniki emaliowane. Do gotowania wody potrzebują one jednak innego źródła ciepła. Bez posiadania kuchenki indukcyjnej nie ma możliwości skorzystania z czajnika. Z tej przyczyny na rynku do kupienia są również czajniki elektryczne, które najszybciej ze wszystkich dostępnych czajników umożliwią uzyskać gorącą wodę do kawy. Pionier wśród czajników został stworzony w 1891 roku przez firmę Carpenter Electric Company. Od tej pory w sprzedaży znalazły się czajniki elektryczne o różnym kształcie i różnej pojemności. Najbardziej znanymi czajnikami na prąd są czajniki elektryczne z tworzywa sztucznego, które wielokrotnie straszą plastikową obudową i wielokrotnie nie pasują do naszych delikatnych kuchni. Ponadto tworzywo sztuczne jest jednym z najmniej zdrowych materiałów do kontaktu z żywnością, a a już na pewno nie z gorącą wodą.

Czajniki z zastawą
Sklep z drobnym agd poleca najzdrowsze czajniki elektryczne wykonane z ceramiki o pojemności 1,2 litra. Wszystkie, dostępne na stronie sklepu posiadają obrotową podstawkę oraz zabudowany element grzewczy. Czajniki z zastawą, to zestawy ceramiczne – czajnik, zaparzacz i filiżanki. Charakteryzują się eleganckim wyglądem. Dla osób posiadających aranżację kuchni w kolorze chłodnym proponujemy czajnik ceramiczny DELFT z delikatnymi niebieskimi zdobieniami. Dla fanów przyrody – czajnik ceramiczny MING z pięknym wzorkiem ćwierkających ptaków na drzewie. Osoby o artystycznej naturze z pewnością ucieszy czajnik ceramiczny PASSIONATO z wizerunkiem wirującej w tańcu pary, natomiast osoby lubiące kolory zaczaruje czajnik ceramiczny ART DECO. Bardzo klasycznym i jednocześnie pasującym do każdej aranżacji kuchni jest czajnik ceramiczny VENGA z małymi czarno-szarymi kwiatkami (sprawdź pod adresem ).

Czajniki ceramiczne
W propozycjach sklepu są czajniki ceramiczne niemieckiej firmy HAEN. Każdy z nich można kupić oprócz tego z zestawem do herbaty posiadającym te same wzorki co czajnik. Sklep z drobnym agd proponuje czajniki HAEN o pojemności od 0,6 do 1,2 litra. Wszystkie posiadają oryginalny kształt i zdobienie. Czajnik ceramiczny HONG KONG ma orientalny motyw kwiatów. Natomiast czarny czajnik ceramiczny TOKYO zaskakuje pięknym wzorkiem białych kwiatów spotykanym w Kraju Kwitnącej Wiśni. Czajnik ceramiczny BARCELONA swoimi ozdobami oraz kolorystyką nawiązuje do lat 50. Natomiast czajnik ceramiczny AMSTERDAM zaskakuje bogatym motywem w stylu Delft.

Czajniki ceramiczne z sklepu z wyposażeniem kuchni dodadzą subtelności Twojej kuchni. Każdy z nich spotka się również z dużą aprobatą jako prezent na urodziny.

Napisano w Konsole

Najnowsze hity