Dlaczego edukacja językowa dzieci jest tak niezbędna? W jakiej sytuacji dziecko najbardziej przyswaja język obcy? Kiedy najlepiej zacząć je nauczać?

Ze względu na program edukacyjny w naszym kraju, dzieci uczą się języków obcych jak udają się do szkoły podstawowej, jednakowoż wielu rodziców zapobiegawczo posyła swoje maluchy we wcześniejszym czasie na lekcje angielskiego. Już w przedszkolu.

prawnik na sali sądowej

Autor: Michael
Źródło: http://www.flickr.com
To najlepszy wiek na naukę języków obcych, ponieważ im bardziej małe dziecko, tym bardziej bezproblemowo jest mu opanować obcy język.
Nauka we wczesnych latach to wykształcenie najbardziej dobrego akcentu. Dzieci, jakie mają do czynienia z językami obcymi od wczesnych lat mają szansę zapoznać się z całym spektrum różnych akcentów, przez co ich własny nie jest dziwaczny i dość sztywny. Kreuje to pewną elastyczność językową, która bierze się ze zwiększonej wrażliwości słuchowej. Dane badania pokazują, że w miarę upływu lat coraz trudniej nauczyć się języka obcego z dobrym akcentem. Ponadto, najmłodsi lubią uczenie się, i nie jest ważne o czym mowa. Z mniejszą albo większą aktywnością robią nowe czynności i rewelacyjnie się przy tym bawią.
Dzieci posiadają możliwość ekspozycji na język obcy z wielu różnorodnych źródeł, jak rodzice, nauczyciele czy rodzina. Jak jeszcze nauczyciele i rodzice współpracują ze sobą w dziedzinie nauki języka obcego u dziecka, to wtedy dzieci zyskują najlepsze realne warunki do rozwoju.

Zainteresował Cię ten materiał? Wejdź na oryginalny serwis www (https://demostenes.com.pl/jezyki/wloski/), a poznasz więcej danych na opisywany temat, które na pewno Cię zaciekawią.

U najbardziej małych dzieci nie ma też kłopotu, jaki ma miejsce u dorosłych i młodzieży, a mianowicie motywacja jest bardziej znaczna, więc i efekty nauki są bardziej zadowalające. Nie znaczy to jednakże, iż jak mamy starsze dziecko, jakie nie zna języka obcego, to nie warto je zacząć uczyć. Nauka jest bardzo dobra w każdym wieku. Bardzo interesująca jest teoria Malcolma Gladwella, iż przeciętny człowiek wymaga dziesięciu tysięcy godzin, by być w stanie wykonywać mistrzowsko dane zadanie.

Ta liczba zdaje się bardzo duża, ale rozłożona na kilka lat nie prezentuje się już tak źle.
Oczywiście, ażeby dobrze opanować język obcy potrzeba samozaparcia, konsekwencji, ale i dobrej językowej szkoły, a jak angielski dla dzieci Pruszków Pi-School jest świetnym do tego miejscem, gdyż znajduje się tam wiele profesjonalnych szkół językowych, jakie nastawione są na edukację dzieci. Najlepiej więc o tym pomyśleć i planować edukację jak najbardziej mądrze. To zagwarantuje najlepsze wyniki.

Tagi: , ,
Napisano w Gry na konsole

Najnowsze hity