Gry planszowe – z jakiego względu warto współcześnie kupować tego rodzaju zabawki swoim dzieciom?

Coraz więcej rodziców martwi się, że ich dzieci są ciągle bombardowane różnego rodzaju treściami multimedialnymi. Telewizja oraz Internet to kanały komunikacyjne, bez których obecnie ogromna większość osób nie jest w stanie sobie wyobrazić normalnego funkcjonowania. Jednocześnie, rodzicie wspominają jak sami bawili się na podwórkach z kolegami z sąsiedztwa i patyk mógł być wykorzystany w roli karabinu bądź miecza. Warto z tego względu odpowiedzialnie dopasowywać dzieciom zabawki, aby wpływać na ich rozwój i zmuszać je do myślenia.

gra planszowa

Autor: yoppy
Źródło: http://www.flickr.com
Świetnym rozwiązaniem są przykładowo gry planszowe, w które dzieci mogą grać w towarzystwie rówieśników bądź rodziny. Na szczęście, każdy gry dla dzieci sklep posiada ich bardzo różnorodny wybór, z tego powodu zakup zadowalającego artykułu nie powinien generować większych kłopotów. Gra planszowa jest na przykład najlepszym pomysłem na prezent dla dziecka, który po kilku dniach mu się nie znudzi. Jakie gry rzeczywiście wskazane jest wybierać?

Każde dziecko na pewno będzie zachwycone od lat popularnym „chińczykiem”. Czemu? Z reguły przez wzgląd na fakt, że gra jest faktycznie dość łatwa, w związku z czym żaden maluch nie powinien mieć dużych problemów ze zrozumieniem ich zasad. Na dodatek, bardzo często wybierana jest też gra słowna, czyli scrabble. Potrzebuje ona zastanowienia i skutecznie ćwiczy słownictwo, co dla współczesnych dzieci jest istotne. Chcąc zachęcić dziecko do tego rodzaju rozrywek, warto kupić grę która nawiązuje do jego ulubionej książki lub filmu. Chociażby, gdy maluch jest wielkim fanem Harrego Pottera, można zdecydować się na

gra planszowa

Autor: yoppy
Źródło: http://www.flickr.com

wybranie gry, która powstała na bazie tej historii, w związku z czym dziecko na pewno będzie zainteresowane.

Na dodatek, dzieci są na etapie socjalizacji pierwotnej, w związku z czym naśladują osoby dorosłe i są spragnione kontaktu z nimi, z tego względu najskuteczniejszym sposobem jest zagranie w kupioną grę z dzieckiem. Zanim dokona się zakupu, przede wszystkim trzeba sprawdzić dla jakiego wieku gra jest odpowiednia. Podobną informację można zazwyczaj odszukać na opakowaniu. Tym sposobem, dopasuje się grę, która będzie dla dziecka rzeczywiście rozwijająca. W przeciwnym wypadku można nabyć grę zbyt łatwą lub za trudną, a w związku z tym całkowicie nieprzydatną.
Tagi: , ,
Napisano w Gry na konsole

Najnowsze hity