Jak najnowsze urządzenia AGD wyręczają ludzi w wykonywaniu prozaicznych obowiązków domowych

Sprzęty AGD, którymi obecnie posługujemy się na co dzień są mniej lub bardziej nowoczesne, lecz zarazem ułatwiają ludziom wykonywanie codziennych prac domowych. I kiedy któraś z gospodyń konstatuje, że nienawidzi prać, to tak naprawdę niełatwo jej wierzyć – przecież niegdysiejsze franie stoją najprawdopodobniej tylko w muzeach, a nawet kilkunastoletnie automaty doskonale radzą sobie z praniem jesiennych swetrów albo pościeli.

pralka

Autor: Andrew Bowden
Źródło: http://www.flickr.com

Bądź co bądź, dzięki urządzeniom AGD mamy o dużo więcej czasu, co rzecz jasna nie pozostaje bez żadnego znaczenia, gdy pracujemy od rana do wieczora, a czasem też w weekendy. Niespełna 100 lat temu pranie było z pewnością sporym wyzwaniem dla pań domu. Nie dosyć, że najzwyczajniej w świecie nie było świetnej jakości płynów do prania, wybielaczy, a także pralek automatycznych, to ponadto niekiedy trzeba było wcześniej przytargać przynajmniej parę wiader wody z najbliżej położonej studni. Dzisiaj ceniona przez użytkowniczki pralka ariston hotpoint jest w stanie wyprać zarówno codzienne, jak i galowe ubrania. Takich porównać można zresztą mnożyć bez końca. Chociażby taka lodówka z kostkarką lub zamrażarka w znaczny sposób upraszcza nam życie – w końcu nie musimy, jak nasze antenatki, wekować mięsa, zobacz oba produkty: . W czasach PRL-u na ogromną skalę damy zaczęły korzystać z dobrodziejstw ówczesnej techniki. To wówczas pojawiły się w sklepach pierwsze zmywarki, miksery i sokowniki. Z biegiem lat te urządzenia były udoskonalane i teraz robot kuchenny skutecznie zastępuje kilka innych maszyn. Natomiast odkurzacz bezprzewodowy został już następcą tego standardowego. Pojawiły się także zupełnie nowe dobra, których rodacy żyjący w zeszłej epoce w ogóle nie widzieli.

wyposażnie mieszkania

Autor: Kirstie
Źródło: http://www.flickr.com

Niemałym zainteresowaniem ze strony kupujących cieszy się dziś maszyna do pieczenia chleba, designerski czajnik bezprzewodowy, jak również ekspres ciśnieniowy albo kuchenka mikrofalowa, oglądaj: odkurzacz ręczny bezprzewodowy. Podczas wizyty w skansenie jesteśmy w stanie łatwo uzmysłowić sobie, że bez współczesnych urządzeń AGD życie byłoby o dużo trudniejsze. I choć patenty, których dzisiaj używamy także kiedyś znajdą się w muzeum, to póki co żaden logicznie myślący człowiek z takiego powodu nie odstawiłby za szybko do lamusa swojej kilkuletniej pralki bądź ledwo co kupionego ekspresu.

Tagi: , , ,
Napisano w Konsole

Najnowsze hity