Jakie są początki marki LG? Jakie były jej losy? Czy aktualnie jest popularna?

Bardzo znana wielu osobom firma LG to południowokoreańskie przedsiębiorstwo, jakie funkcjonuje w paru branżach: elektronicznej, chemicznej i telekomunikacyjnej. W dzisiejszych czasach z racji rozwoju nowoczesnych technologii LG najmocniej jest utożsamiany z telekomunikacją, czyli smartfony LG, ale historia marki pokazuje, iż oczywiście nie zawsze tak to wyglądało.

smartfon

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
LG zaczęło działalność w latach 60-tych, czyli w najbardziej dobrym możliwym okresie, bo wtedy nastąpił bardzo błyskawiczny rozwój elektroniki. To był okres, ażeby wyrobić sobie reputację i markę. W Korei przez całe lata 60-te królowały rodzinne produkty. W 1951 roku do sprzedaży trafiło pierwsze radio, a w 1961 pierwszy automatyczny telefon, nie takie jakie znamy chociażby obecnie, jak telefony komórkowe LG, lecz model GS-1 – Smartfony LG.

Dla porządku dobrze powiedzieć, że aż do lat 90-tych marka LG występowała pod inną nazwą – jako GoldStar. Dopiero w 1995 roku zmieniono nazwę oraz logo. W tym czasie na rynku pojawiła się oficjalnie marka LG, to skrót od wyrażenia Life’s Good. LG od momentu tej zmiany zdobyło rynek elektroniki użytkowej, co dokładnie widać po najlepszej klasy przedmiotach, jak pralki LG. Naprawdę ciężko w dzisiejszych czasach odnaleźć dziedzinę, w jakiej firma nie ma swoich reprezentantów.

smartfon

Autor: Huawei
Źródło: Huawei

Obecnie w LG zatrudnionych jest aż 170 000 osób, natomiast obroty firmy liczone są w setkach miliardów dolarów rocznie – kliknij w link.

Bardzo niezwykłe jest, że w ciągu 50 lat z niewielkiej lokalnej koreańskiej firmy, LG stało się międzynarodowym potentantem oraz znakiem jakości. Potwierdzają to najnowsze produkty, takie co są aktualnie popularne, ale również te powszechne, od dawien dawna w użytku, na przykład lodówki LG. Firma LG jest już więc bardzo znana na całym świecie, oferuje jakość i pewność, iż każdy nowy produkt będzie działał bez zastrzeżeń. To dlatego tak wiele osób wykorzystuje produkty LG. Nie dość, że są najlepsze jakościowo, to jednocześnie ich cena nie jest zbytnio wygórowana, więc wielu z nas może sobie pozwolić na tego rodzaju zakup. Dzięki temu więc marka LG jest coraz bardziej popularna wśród naszych rodaków. Jest to znak korzystnych cenowo zakupów, ale również jakości, która oznacza, iż dany produkt będzie działał bardzo długo i niezawodnie przez lata.
Tagi: , ,
Napisano w Konsole