Jak spędzać czas z niemowlakiem, o jakich kwestiach należy pamiętać? Jakie są najbardziej odpowiednie zabawki dla niemowlaka?

Jak bawić się z maluszkiem? Należy sprawdzić kilka z ciekawych opcji. To ciekawe idee na zabawy, jakie dla niemowlęcia z pewnością zostaną okazją do rozwijania i szlifowania swoich nowych zdolności.

czytanie i zabawa z dzieckiem

Autor: Tzuhsun Hsu
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzicom zaś pomogą mieć radość i satysfakcję z przyjemnego spędzania czasu z dzieckiem, bo w końcu jasnym jest, że aktywność jest konieczna przez całe życie, a dla malucha wręcz niezbędna. Aktywność i wspólna zabawa to również najlepsze szanse na wzajemne poznanie i pielęgnowanie bliskości.

zabawki niemowlaka

Autor: Raoul Snyman
Źródło: http://www.flickr.com

Noworodki i niemowlęta do trzeciego miesiąca ogromną większość swojego czasu spędzają na spaniu i jedzeniu, jednakże już około drugiego miesiąca odbywają się nieco znaczniejsze pory czuwania. Maluszek już otwiera oczy i całkiem przytomnie patrzy świat. Widzi coraz wyraźniej, coraz lepiej odbiera dźwięki. W dalszym ciągu jest całkowicie wyczulone na rozmaite, gwałtowne impulsy, takie jak intensywne światło, nagły ruch, zbyt głośny dźwięk . Dlatego też każda forma zabawy musi być spokojna, cicha i delikatna. Ich misją jest bezstresowe i łagodne wprowadzanie maluszka w ten świat. Pamiętajmy, że świat ten jest dla malucha całkowicie obcy. Dziecko nie ma wspomnień, doświadczeń, wszystko jest dla niego odkrywcze, stąd więc nowe rzeczy mogą bardzo przerażać.

Bardzo ważne to być gotowym odpowiednio do zabawy. W tym celu, rozłóż kocyk na łóżku i zostaw tam swoje maleństwo. Jeśli w pokoju jest ciepło, możesz je nawet zostawić w pieluszce. Ogrzej dłonie i daj na nie trochę oliwki. Delikatnymi ruchami masujdziecku konkretne partie ciała, rozpoczynając od ramion, przez klatkę piersiową i brzuszek, po nogi i stopy. Potem przekręć je na brzuch i wymasuj plecy. Masaż nie powinien być za długi, aby maluszek nie zmarzł.

Przedstawiana porada jest dla Ciebie użyteczna? W takiej sytuacji sprawdź dodatkowo inne podobne artykuły i przeczytaj więcej wskazówek (http://varsovia.edu.pl/prywatna-szkola-podstawowa/).

Przyda się mieć pod ręką następny kocyk albo flanelową pieluszkę, aby przykryć dziecko, jakby zrobiło mu się chłodno.

Nic tak się nie sprawdza jak zabawki dla niemowląt (zobacz przykłady: zabawki dla niemowlaków). Jednakże każda z tych zabawek musi być bardzo bezpieczna, a do tego miła w dotyku (zobacz tutaj). Dobrze nadają się zabawki o ciepłych i wesołych kolorach, ale również o intensywnych kontrastach. Pozytywki i grzechotki powinny wydawać naturalne i subtelne dźwięki. Najlepsze zabawki to te z materiałów naturalnych, drewniane, z tkanin bawełnianych, jak również zabawki organiczne.
Tagi: , ,
Napisano w Gry na konsole, Przyszła mama