Jak szukać odpowiednich zabawek dla dzieci?

Każdemu rodzicowi zależy na tym, żeby dziecko rozwijało się szybko i bez kłopotu. Uczymy maluchy stawiania literek, czytać, liczb, orientowania się w świecie. Robimy to na mnóstwo sposobów. Jednym z bardziej znanych jest rozwijanie wyobraźni malucha edukacyjnymi zabawkami. Jakie zabawki edukacyjne są ostatnio popularne? Jest parę, część z nich z pewnością pamiętamy z własnego dzieciństwa.

dzieci

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake

Najpierw lalki Barbie. Można używać ich do rozwijania wyobraźni. Poprośmy dziecko by opowiedziało historyjkę o tej postaci. Lalka może zostać dowolną postacią – księżniczką, nauczycielką, mamą. Jeśli mamy smykałkę do szycia możemy uszyć jej ubranka wedle tego co o postaci opowie nam dziecko.

Kolejna niezwykle popularna zabawka to różnego typuu gry memory czyli gry pamięciowe. Zwykle to komplet kartoników z różnymi wizerunkami. Każdy obrazek występuje na dwóch kartonikach a zadanie polega na zebraniu par. Gra ćwiczy zapamiętywanie gdzie położony jest kartonik z którym obrazkiem i bardzo wspomaga rozwój. To także wspaniały sposób na rodzinne spędzenie kilku godzin, choćby wtedy kiedy leje deszcz.

Furorę od jakiegoś czasu robią klocki. Budowle z nich postawione trudniej zburzyć, niż takie ze standardowych klocków, właśnie dzięki temu, że mają wbudowane magnesy. Możemy ustawiać z nich wysokie konstrukcje. Najczęściej do zestawu klocków dołożony jest obrazek prezentujący to, co można z nich skonstruować. Klocków jest wiele rodzajów. Od dużych dla malutkich dzieci, po mniejsze dla starszych – sześcio, siedmioletnich. Więcej przeczytasz tutaj: .

Również dla starszych dzieci przeznaczone są samochody sterowane rc. Pomagają w rozwoju widzenia przestrzennego, a także wykształcają inne umiejętności jak ocena odległości, prędkości itp. Wymagają także pewnego rodzaju zdolności manualnych, żeby poradzić sobie z obsługą pilota. Tu sporo więcej ofert dla was: .

Jeśli odpowiednio zachęcimy dziecko i będziemy przeznaczać czas na zabawę z nim, tak właściwie każda zabawka może być edukacyjna. Nawet zwykły kijek może się sprawdzić w takiej roli. Wszystko zależy tylko od naszej inwencji.

Tagi: , , , ,
Napisano w Gry na konsole