Jak szukać odpowiednich zabawek dla dzieci?

Każdemu rodzicowi zależy na tym, żeby dziecko rozwijało się szybko i bez kłopotu. Uczymy maluchy stawiania literek, czytać, liczb, orientowania się w świecie. Robimy to na mnóstwo sposobów. Jednym z bardziej znanych jest rozwijanie wyobraźni malucha edukacyjnymi zabawkami. Jakie zabawki edukacyjne są ostatnio popularne? Jest parę, część z nich z pewnością pamiętamy z własnego dzieciństwa.

dzieci

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake

Najpierw lalki Barbie. Można używać ich do rozwijania wyobraźni. Poprośmy dziecko by opowiedziało historyjkę o tej postaci. Lalka może zostać dowolną postacią – księżniczką, nauczycielką, mamą. Jeśli mamy smykałkę do szycia możemy uszyć jej ubranka wedle tego co o postaci opowie nam dziecko.

Kolejna niezwykle popularna zabawka to różnego typuu gry memory czyli gry pamięciowe. Zwykle to komplet kartoników z różnymi wizerunkami. Każdy obrazek występuje na dwóch kartonikach a zadanie polega na zebraniu par. Gra ćwiczy zapamiętywanie gdzie położony jest kartonik z którym obrazkiem i bardzo wspomaga rozwój. To także wspaniały sposób na rodzinne spędzenie kilku godzin, choćby wtedy kiedy leje deszcz.

Nasz interesujący fakt ?podoba Ci się To świetnie, gdyż na kolejnej stronie stworzyliśmy dla Ciebie sporo takiego typu wiadomości.

Furorę od jakiegoś czasu robią klocki. Budowle z nich postawione trudniej zburzyć, niż takie ze standardowych klocków, właśnie dzięki temu, że mają wbudowane magnesy. Możemy ustawiać z nich wysokie konstrukcje. Najczęściej do zestawu klocków dołożony jest obrazek prezentujący to, co można z nich skonstruować. Klocków jest wiele rodzajów. Od dużych dla malutkich dzieci, po mniejsze dla starszych – sześcio, siedmioletnich. Więcej przeczytasz tutaj: .

Również dla starszych dzieci przeznaczone są samochody sterowane rc. Pomagają w rozwoju widzenia przestrzennego, a także wykształcają inne umiejętności jak ocena odległości, prędkości itp. Wymagają także pewnego rodzaju zdolności manualnych, żeby poradzić sobie z obsługą pilota. Tu sporo więcej ofert dla was: .

Jeśli odpowiednio zachęcimy dziecko i będziemy przeznaczać czas na zabawę z nim, tak właściwie każda zabawka może być edukacyjna. Nawet zwykły kijek może się sprawdzić w takiej roli. Wszystko zależy tylko od naszej inwencji.

Tagi: , , , ,
Napisano w Gry na konsole, Przyszła mama

Najnowsze hity