Jaki prezent najkorzystniej kupić swojemu dziecku?

Maluchy uwielbiają otrzymywać prezenty i dopominają się ich przy Wszystkich możliwych okazjach. Nierzadko prośby kończą się aktami histerii połączonymi z przedstawieniami w sklepach (głównie zabawkowych). Z pewnością wszyscy niejednokrotnie doświadczyliśmy takiego właśnie widoku podczas zakupów. Najczęściej kupując upominek dziecku stawiamy na zabawkę albo ubrania, gdyż dzieci niesłychanie szybko wyrastają z ubrań i kochają się bawić.

zabawki dla dziecka

Autor: Andy Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com

Czy istnieje jakaś alternatywa? Szukając prezentu dla malucha na urodziny, Mikołajki – mikołaj na zamówienie – bądź ewentualnie inną okoliczność, winniśmy pomyśleć, czego maluch może oczekiwać. Zabawki dla dzieci mogą być właściwym działaniem, ale starajmy się wybierać zabawki, które pozwalają się nie tylko bawić, lecz też edukują. Może to być nauka rozróżniania kolorów, dopasowywania kształtów, rozwijanie wyobraźni i tym podobne. Możliwości jest naprawdę dużo, bo współczesne zabawki z roku na rok są coraz bardziej atrakcyjne, zobacz: . Zakup odzieży to także ogromnie praktyczny upominek, bo po paru tygodniach użytkowania większość ubrań staje się zbyt mała. Identycznie jest z bucikami. Jeśli poszukujemy bardziej nietypowego prezentu, musowo postawmy na spędzenie wspólnie z dzieckiem wolnego czasu. Możemy chociażby zorganizować wyjazd z dzieckiem do wesołego miasteczka, na basen, na gokarty lub do ogrodu zoologicznego. W znacznym stopniu nasz wybór winien zależeć od wieku naszego malucha jak i jego pasji.

zabawka

Autor: Richard Elzey
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwym pomysłem okażą się choćby dinoparki, muzea kolejowe, parki rozrywki oraz inne tego typu. Atrakcyjnych miejsc jest na terenie kraju naprawdę dużo. Jeśli mamy kłopot z odszukaniem odpowiedniego miejsca na wspólne wyjście z maluchem, musowo odszukajmy inspiracji w Internecie. Nie zabierze nam to nazbyt wiele czasu, a bezsprzecznie odszukamy jakąś ciekawą atrakcję. Koszt takiego podarunku nie będzie przesadnie duży, a wspomnienia z pewnością pozostaną na dłużej niż pamięć o nowym samochodzie albo lalce.

Tagi: , , ,
Napisano w Gry na konsole

Najnowsze hity