Jakie artykuły sprzedają sklepy detektywistyczne?

Jeszcze kilkanaście lat temu sklepów oferujących artykuły detektywistyczne na terenie naszego kraju w ogóle nie było. Aktualnie wyrastają one niemal jak grzyby po deszczu. Przynajmniej jeden sklep detektywistyczny znajduje się w zasadzie w każdym dużym mieście Polski. Jaki asortyment mają w swojej ofercie sklepy tego typu?

detektyw

Źródło: http://www.morguefile.com/
Oferta produktów, które ma w swojej ofercie sklep detektywistyczny jest naprawdę szeroka. Każdy sklep detektywistyczny (np ten ) ma do zaoferowania przede wszystkim najróżniejsze urządzenia służące do podsłuchiwania. Wybór tych urządzeń jest naprawdę bardzo dużo, wiele z nich poddano tak daleko idącemu procesowi miniaturyzacji, że naprawdę długi czas musi minąć zanim osoba podsłuchiwana o tym się dowie. Asortyment sklepów detektywistycznych jest obecnie zdecydowanie większy. Wśród gadżetów, które naprawdę dobrze się sprzedają znaleźć można także przeróżne kamerki. Furorę robi między innymi długopis z mini kamerą. Wspomniany Długopis szpiegowski z kamerą posiada wmontowaną zminiaturyzowaną kamerę, która pozwala na dyskretne, niezauważalne filmowanie. Takim długopisem możemy rejestrować nie tylko sam obraz, ale również nagrywać dźwięk. Możliwe jest również robienie fotografii. Jeszcze innym dla dużej części osób zapewne bardzo interesującym gadżetem jest zegarek szpiegowski. Wspomniany Zegarek szpiegowski pokazuje nam nie tylko godzinę (np ten ). W istocie funkcja ta jest dla wielu osób mało znacząco. O wiele ważniejsze wydaje się to, że ma on wbudowaną miniaturową kamerę, równie malutki dyktafon i aparat fotograficzny. No i jest odporny na działanie wody.

detektyw z lupą

Autor: Martin @pokipsie Rechsteiner
Źródło: http://www.flickr.com
Zostanie obecnie Jamesem Bondem to żadna trudność. Każdy, kto tylko ma ochotę pobawić się w szpiega może to zrobić bez żadnych problemów. Jedyną trudnością może okazać się zasobność portfela. Znaczna część gadżetów, które oferują sklepy proponujące artykuły detektywistyczne to kosztujące niemało zabawki. Ze znacznej części produktów, które oferowane są przez sklepy detektywistyczne korzystają oczywiście także osoby wykonujące zawód profesjonalnego detektywa. Ale spora liczba klientów takich sklepów to amatorzy, którym marzy się bycie choć przez moment słynnym agentem Jamesem Bondem. Często nabywcami tych sprzętów są rodzice, którzy planują sprawdzić, jak dopiero co przyjęta do pracy niania zajmuje się ich dzieckiem. To z całą pewnością bardzo dobry sposób.
Tagi: , ,
Napisano w Akcesoria do konsol