Niekiedy nie pamiętamy, jak bardzo ważny jest stan techniczny danej rzeczy. Za bardzo wtedy skupiamy się na samym wyglądzie takiej rzeczy

Gdy kupujemy określony produkt recenzujemy go po wyglądzie. To ważne, gdyż powinien się w jakiś sposób prezentować. Bardzo często więc zakupujemy oczami, gdyż bez problemu przekonać się do jakiegoś wyglądu, łatwo zwizualizować sobie daną rzecz w pewnym miejscu. Bardziej źle, kiedy po pewnym czasie wyjdzie na jaw, iż wygląd nas tylko zmylił, ponieważ rzecz się psuje. w takiej sytuacji na tym, iż zamiast sprawdzić co jest w środku, my skoncentrowaliśmy się tylko na powłoce zewnętrznej.

pralka w łazience

Autor: Raphael Rousseau
Źródło: http://www.flickr.com
Identycznie często oceniamy inne osoby. Nie interesuje nas ich wnętrze, ale oceniamy ich powierzchownie. To oczywiście naganne. W przypadku przedmiotów również się to nie sprawdza, choć wiadomym jest, że pewna rzecz powinna nam się podobać. Co do tego nikt nie ma wątpliwości, bardziej chodzi o pewne zbilansowanie tego, co jest wewnątrz i na zewnątrz. Na przykład jak zakupujemy ekspres do kawy to istotne jest, aby pasował on do kuchni, ażeby nam się podobał. W tym samym okresie jednak musimy pomyśleć, o tym, co ma schowane w środku.

Czy jest tam odpowiedni filtr, jak ser3017 filtr wody do ekspresu czy coś mniej pewnego, co może dać rady w działaniu. Dzięki takiemu podejściu możemy być pewni, że wybrany przez nas przedmiot będzie pięknie się prezentował, a jednocześnie będzie wytrzymały przez wiele lat. To faktycznie najważniejsze, by dany produkt pasował do aranżacji wnętrza, lecz przez długi czas, nie ażeby zaraz po jakimś czasie przestał funkcjonować. Takiego rodzaju przykładów jest bardzo dużo, jak siwamat plus 3503, kiedy wiemy, że płacimy za jakość , a nie za puste obietnice – north.pl/czesci-agd/czesci-do-pralek/czesci-siemens/czesci-do-3503-pralki-siemens,0,3503,m982757.html (north.pl/czesci-agd/czesci-do-pralek/czesci-siemens/czesci-do-3503-pralki-siemens,0,3503,m982757.html)

Nawet jak piękny wygląd określonego urządzenia zdaje się zapewniać, iż mamy oto do czynienia z rzeczą wyjątkową, taką co w sumie się nie psuje, nie ma z nią kłopotów, to zawsze bądźmy dociekliwi. I zobaczmy z jakich części składa się dana rzecz, jaką odznaczają się jakością. Jeśli nie mamy informacji na ten temat to nic nie stoi na przeszkodzie, by zasięgnąć takich informacji online. W sieci jest tak dużo informacji, iż faktycznie można znaleźć informację na każdy temat. Więc zawsze bądźmy dociekliwi, a dzięki temu kupimy najlepiej.
Tagi: , ,
Napisano w Konsole

Najnowsze hity