Nowinki XXI wieku – czy inteligentny dom będzie rzeczą normalną za 20 lat?

W czasach, gdy, w których w Polsce komunizm powoli chylił się ku schyłkowi, a nasz system budowlany wiązał się z „przodownikami pracy” budującymi bloki z ogromnej płyty, za oceanem naukowcy zachęceni elektronicznym nadzorem nad produkcją w manufakturach skonstruowali tzw. inteligentny budynek.

Przedsięwzięcie o nazwie inteligentny dom to nic innego jak nasze miejsce zamieszkania, w którym jesteśmy w stanie kierować w czasie , kiedy w nim nie żyjemy. Inteligentny budynek – zgarnij rabat na automatyka budynkowa – mieści w sobie szyk czujników i detektorów i także jeden, zintegrowany układ zarządzania wszystkimi znajdującymi się w budynku instalacjami . Dzięki informacjom pochodzącym z różnorodnych elementów systemu , mieszkanie może reagować na zmiany otoczenia wewnątrz i na zewnątrz, co prowadzi do maksymalizacji funkcjonalności, luksusu i bezpieczeństwa, zmniejszenia kosztów eksploatacji i modernizacji oraz obniżenia emisji wrogich zanieczyszczeń.

Powiązane artykuły:

apartamentowiec

Autor: Reynaers
Źródło: Reynaers

Architektura inteligentnego budynku nie wpływa negatywnie na społeczeństwo znajdujące się w jego środowisku.

Jeżeli chcesz zgłębić informacje na opisywany wątek, to odsyłam do serwisu www w którym odnajdziesz mnóstwo fascynujących informacji, które dokładnie omawiają zagadnienie.

Układ dysponowania budynkiem znajduje użycie w budynkach urzędowych, fabrycznych i instytucji. Polem prosperowania systemu jest integracja, nadzór, kontrolowanie, optymalizacja i zgłaszanie takich rzeczy jak : sieć teleinformatyczna, kierowanie światłami wewnętrznymi i zewnętrznymi w zależności od stanu frekwencyj osób w pomieszczeniach oraz ruchu, w oparciu o nasilenie światła itp., sterowanie ociepleniem osobnych pomieszczeń, sterowanie wentylacją, klimatyzacją oraz filtracją w oparciu o parametry jakości powietrza, tj. zawartość dwutlenku węgla i wilgoć, symulacja obecności, ochrona bytu i mienia, układ alarmowy i obserwacja, system przeciwpożarowy, struktura kontroli dostępu, system zasilania UPS, system pogodowy, system zarządzania produkcją i magazynowaniem energii odnawialnej z własnych mikroźródeł, obsługa urządzeń audio-video i innych codziennego użytku, złożony system personalizacji, system kierowania oddymianiem pożarowym, sterowanie i monitorowanie klap przeciwpożarowych.

Za sprawą szybkości rozwoju, dom inteligentny nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o dodawanie najnowszych urządzeń i wprowadzanie nowych rozwiązań. Spodziewać się więc możemy, iż projektanci z czasem będą nas „częstować” coraz to nowymi inteligentnymi rozwiązaniami dotyczącymi obsługi naszego inteligentnego domu lub mieszkania.
Tagi: , , ,
Napisano w Akcesoria do konsol