O potrzebie samowystarczalności

Mimo że jesteśmy ludźmi uzależnionymi od rzeczy jednorazowego użytku jeżeli coś się popsuje w pierwszym odruchu poszukujemy nowego modelu, bardziej niezawodnego i bardzo często tańszego niż dotąd posiadane urządzenie. Praktycznie nikt nie stara się naprawiać telefonów. Prawie zniknęły warsztaty reperujące drobny sprzęt AGD takie jak żelazko bądź lokówka. Niestety, działa tu ekonomia – nie ma po prostu popytu na takie usługi.

pralka

Autor: DAVID HOLT
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście producenci sprzętu prowadzą serwisy w których można zreperować wadliwy sprzęt, jednakże jest to bardziej rodzaj dbania o klientów aniżeli ekonomiczna niezbędność. Stąd dużo łatwiej kupić przykładowo nową lodówkę aniżeli szukać punktu usługowego jaki za przyzwoite pieniądze naprawi nam przykładowo pralkę Whirpool awm 6061 silnik pompy. Oczywiście jak się bardzo postaramy znajdziemy odpowiedni warsztat. Nie znaczy to, iż majsterkowicze zupełnie wyginęli. Jeśli czujemy się na się na siłach można własnoręcznie wymienić uszkodzony silnik pompy czy inną cześć. Na szczęście jak w dużej części innych wypadków z pomocą przychodzą nam rozmaitego typu serwisy aukcyjne dostępne w internecie, gdzie możemy spotkać praktycznie każdy typ oprzyrządowania niezbędny majsterkowiczowi, poczynając od piły łańcuchowej a także kompletu kluczy nasadowych aż po elementy elektroniczne, takie jak transformator inwentera 4004d oraz inne np: north AGD (north AGD). Poza częściami zamiennymi net proponuje też wiele miejsc gdzie możemy odnaleźć porady jak wykonać jakąkolwiek naprawę – niektóre z nich są bardziej, inne mniej wiarygodne.

zmywarka

Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com

Dopełniając wyboru musimy zdać się na intuicję bądź doświadczenie. Dobrze jest też uzbroić się w cierpliwość i bez pośpiechu wyszukać odpowiedzi na wszelkie wątpliwości. Sieć internetowa jest także dobrym miejscem dla osób szukających części wymiennych do najbardziej popularnych elektronarzędzi bądź urządzeń gospodarstwa domowego. Wystarczy wystukać hasło części do Bosch, a wyszukamy odpowiednie, jednym z wyników z pewnością będzie: www.north.pl/producenci/czesci-bosch,g2066.html/ (www.north.pl/producenci/czesci-bosch,g2066.html/). Majsterkowicze więc nie wyginęli. Mam nadzieję, iż kiedyś stanie się to znowu trendy. Mym sądem nie jest dobrze gdy dobrowolnie oddajemy znaczną część naszej autonomii innym. O wiele bezpieczniej oraz taniej jest mieć chociaż częściową możliwość poradzenia sobie z problemem samodzielnie.

Tagi: , , ,
Napisano w Konsole

Najnowsze hity