Parę przydatnych informacji na temat sprzętu fotograficznego, jak wybrać odpowiedni obiektyw do swojego aparatu.

Dzisiaj na rynku aparatów fotograficznych popularne są dwa rodzaje urządzeń. Pierwszym z nich są typowe kompakty, oferowane w ogromnej liczbie modeli. Można kupić malutki, wchodzący do każdej torebki aparacik, a można także nowoczesny model mający potężny zoom. Cechą charakterystyczną tych aparatów jest jednolita budowa, nie ma możliwości ich rozbudowy i zmiany poszczególnych elementów.

Cyfrówka

Autor: Falcon® Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Drugą grupę aparatów stanowią cyfrowe lustrzanki. Są one dużo bardziej zaawansowane od kompaktów, mają znacznie więcej możliwości i także koszt ich zakupu jest wyższy. W ich przypadku główną zaletą jest budowa z modułów. Za robienie i obsługę fotografii odpowiedzialne jest tak zwane body, ale już całą resztę można skonfigurować w dowolny sposób. Typowo wybierając aparat otrzymuje się jakiś przeciętny obiektyw, jaki wielu osobom w zupełności wystarcza do robienia zdjęć, lecz inni od razu zaczynają się rozglądać za następnym. Wynika to z tego, że różne obiektywy mają różne przeznaczenie, i chcąc robić zdjęcia w różnych warunkach warto ich mieć kilka.

W rzeczywistości często się okazuje, że zakup aparatu cyfrowego to dopiero początek wydatków, szczególnie jeżeli fotografia miałaby się stać ogromną pasją. Chcąc posiadać możliwość wykonywania zdjęć w każdych warunkach trzeba w pewnej chwili odwiedzić po raz kolejny sklep fotograficzny i rozbudować swój zestaw o parę różnych obiektywów – sprawdź więcej na polecanej stronie. Z pewnością jeden będzie przydatny do robienia zdjęć z większej odległości, jeden do bliskich przedmiotów, a zapewne zastosowanie znajdzie także obiektyw szerokokątny. Tu przykładowo bardzo polecany przez miłośników fotografii jest model sigma 10-20 – zobacz . Pojawił się on w sklepach już parę lat temu, lecz dzięki swoim świetnym parametrom i dobrej cenie cały czas jest dostępny w wielu dobrych sklepach fotograficznych. Obiektyw ten jest polecany do fotografowania wnętrz i plenerów, producent kieruje go do bardziej zaawansowanych zastosowań. Lecz zupełni amatorzy pragnący robić ciekawe ujęcia również powinni być z niego zadowoleni, bo fotografie wykonane za jego pomocą są naprawdę dobrej jakości.
Tagi: , , , ,
Napisano w Akcesoria do konsol

Najnowsze hity