Podstawowe odmiany wag jakie są używane w przemyśle, gdzie najlepiej je serwisować.

W wielu zakładach przemysłowych jednym z ważniejszych urządzeń są wagi. Chyba każdy doskonale wie, do czego one służą, i w przemyśle ich zastosowanie będzie analogiczne, jak w codziennym życiu. Różnice za to będą, i to wcale niemałe w samej budowie wag, bowiem to, co jest wykorzystywane w przemyśle może się bardzo różnić od takich najzwyklejszych używanych wag w mieszkaniach.

Przede wszystkim wagi przemysłowe mogą mieć duże rozmiary. Największe z nich służą do ważenia pojazdów z naczepami, więc ich zakres wynosi nawet trzydzieści ton. Wagi tego typu nazywają się często pomostami wagowymi albo wagami samochodowymi, wykorzystywane są one przede wszystkim tam, gdzie zachodzi konieczność zważenia wjeżdżających pojazdów – www.wagi.poznan.pl/. Najczęściej technika samego ważenia polega na tym, że na początku ważony jest pełny samochód, następnie pusty, a różnica to będzie masa ładunku. Przeważnie stosuje się takie wagi do sypkich ładunków, takich jak żwir czy piasek, ale często także przy sprzedaży materiałów budowlanych, spożywczych oraz węgla.
www.wagi.poznan.pl
Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo mniejszy udźwig będą mieć wagi poznań platformowe. One z kolei występują przeważnie w magazynach i sklepach, pozwalając na obsługę ładunków o masie wynoszącej nawet kilkaset kilogramów. Mają zróżnicowaną konstrukcję, chociaż najczęściej występuje w nich większa albo mniejsza platforma, na jakiej kładzione są materiały, a waga będzie odczytana albo w sposób mechaniczny albo (www) na wyświetlaczu. W pewnych miejscach typu samochodowych warsztatach, gospodarstwach rolnych lub hurtowniach zastosowanie znalazły także wagi hakowe.

Instaluje się je gdzieś na górze, a ważone rzeczy mocuje się do haka, stąd też ich nazwa. W przeciwieństwie do wag stosowanych w domach, gdzie one zwyczajnie są i się ich używa, przemysłowe wagi będą potrzebować systematycznych przeglądów. Tak naprawdę, serwis wag poznań jest regularnym gościem w niejednym zakładzie, w jakim obecne są wagi. Bierze się to z tego, że często są one bardzo intensywnie użytkowane, a co się z tym wiąże ich podzespoły się zużywają.
Tagi: , ,
Napisano w Konsole