Podstawowe odmiany wag jakie są używane w przemyśle, gdzie najlepiej je serwisować.

W wielu zakładach przemysłowych jednym z ważniejszych urządzeń są wagi. Chyba każdy doskonale wie, do czego one służą, i w przemyśle ich zastosowanie będzie analogiczne, jak w codziennym życiu. Różnice za to będą, i to wcale niemałe w samej budowie wag, bowiem to, co jest wykorzystywane w przemyśle może się bardzo różnić od takich najzwyklejszych używanych wag w mieszkaniach.

Przede wszystkim wagi przemysłowe mogą mieć duże rozmiary. Największe z nich służą do ważenia pojazdów z naczepami, więc ich zakres wynosi nawet trzydzieści ton. Wagi tego typu nazywają się często pomostami wagowymi albo wagami samochodowymi, wykorzystywane są one przede wszystkim tam, gdzie zachodzi konieczność zważenia wjeżdżających pojazdów – . Najczęściej technika samego ważenia polega na tym, że na początku ważony jest pełny samochód, następnie pusty, a różnica to będzie masa ładunku. Przeważnie stosuje się takie wagi do sypkich ładunków, takich jak żwir czy piasek, ale często także przy sprzedaży materiałów budowlanych, spożywczych oraz węgla.

Waga elektroniczna

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo mniejszy udźwig będą mieć wagi poznań platformowe. One z kolei występują przeważnie w magazynach i sklepach, pozwalając na obsługę ładunków o masie wynoszącej nawet kilkaset kilogramów. Mają zróżnicowaną konstrukcję, chociaż najczęściej występuje w nich większa albo mniejsza platforma, na jakiej kładzione są materiały, a waga będzie odczytana albo (www) w sposób mechaniczny albo na wyświetlaczu. W pewnych miejscach typu samochodowych warsztatach, gospodarstwach rolnych lub hurtowniach zastosowanie znalazły także wagi hakowe.

Instaluje się je gdzieś na górze, a ważone rzeczy mocuje się do haka, stąd też ich nazwa. W przeciwieństwie do wag stosowanych w domach, gdzie one zwyczajnie są i się ich używa, przemysłowe wagi będą potrzebować systematycznych przeglądów. Tak naprawdę, serwis wag poznań jest regularnym gościem w niejednym zakładzie, w jakim obecne są wagi. Bierze się to z tego, że często są one bardzo intensywnie użytkowane, a co się z tym wiąże ich podzespoły się zużywają.
Tagi: , ,
Napisano w Konsole