Wybieramy sprzęt cyfrowy dla aktywnych

Do utrwalania sportowych wyczynów na desce bądź bicyklu, nie starcza zwykła cyfrowa kamera, jaka po intensywnym użytkowaniu może całkiem prędko odmówić posłuszeństwa.

Zwłaszcza, gdy filmowanie pozostaje w dłoniach osoby uprawiającej sporty ekstremalne a nie postronnej. Stąd też dobór kamery nie może być losowy. Warto zastanowić się nie tylko jak wytrzymałe powinno być urządzenie, lecz też w jakich okolicznościach będzie wykorzystywane.
producent

Autor: yb putro
Źródło: http://www.flickr.com

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Najważniejszą kwestią jeżeli idzie o kamery sportowe będzie obudowa. Musi być ona wytrzymała oraz odporna na wstrząsy. Sprawdź np.: . Jednostki, jakie dodatkowo surfują (zatem mają styczność z wodą, powinny sprawdzić czy kamera kamery szpiegowskie jest wodoodporna albo ma w zestawie odpowiednią obudowę. Pewne z nich gwarantują zanurzenie z kamerą nawet na głębokość do stu metrów! Poniektórzy producenci zapewniają w zestawie ponadprogramowe obudowy, które sprawdzą się w przeróżnych krańcowych okolicznościach.
Kolejnym ważnym atrybutem każdej przyzwoicie opracowanej i przemyślanej obudowy, jest komfort obsługi, niezależnie czy w rękawiczkach czy też bez. W każdej sytuacji kamera musi umożliwiać bezproblemowy dostęp do najistotniejszych przycisków, nawet jeśli narciarz ma grube rękawice. Na wybór kamery ma wielki wpływ uprawiana dyscyplina. W ofercie wytwórców możesz spotkać drony DJI Phantom 3, które sprawdzą się w trakcie jazdy na rowerze bądź kamery na narty, które przytwierdza się do okularów. To, który sport (https://sklep998.pl/kategoria-produktu/sport-pozarniczy-mdp-osp-psp/) będzie preferowany, determinuje dobór mocowania, a tym samym wariantu kamery.

Tak samo jak w przypadku obudowy, niektóre kamery zawierają w komplecie ponadplanowe zaczepy, dzięki jakim możesz przyczepić sprzęt do wielu punktów dla przykładu konstrukcji roweru, plecaka bądź karoserii samochodu.
Tagi: , , ,
Napisano w Akcesoria do konsol

Najnowsze hity