Zacznij zmiany od swojej kuchni

Przyjście wiosny sprzyja remontom. To doskonała okazja, aby odkurzyć garderoby, spakować stare ubrania, uporządkować ogródek, a przede wszystkim pomyśleć o całkowitym przemeblowaniu mieszkania. Jeśli tego typu plany nie dają ci spać, najwyższa pora je zrealizować. Proponujemy na początek zacząć od zmian w środku pomieszczeń, w których spędzamy większość czasu. Takim miejscem na pewno jest kuchnia: serce domu.

Czajnik ceramiczny
Jak urządzić ją przytulnie, a przy tym elegancko? W jaki sposób dodać jej smaku nie odejmując nic z obecnej funkcjonalności? Czy zamienić wnętrze czy tylko akcesoria?

Zakładając, że chcemy opcję nr dwa, czyli odświeżenie jedynie elementów kuchennych, musimy rozpocząć od całkowitego przejrzenia naszych zabawek i zdecydować, co zostawiamy, a czego chcemy się pozbyć. Podstawowym detalem są garnki: małe, indukcyjne czyli wszystkie te, które przyrządzenie w nich bogatego w mikroelementy jedzenia. Jeśli nasze garnki lekko się zużyły: mają poprzepalane brzegi to nie ma się, co myśleć i nawet, jeśli jest to prezent od mamy, w takim naczyniu gotowanie nie może być frajdą.

Obecne na rynku komplety garnków usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagające gusta, a potrawy w nich przyrządzone – podniebienia. Wystarczy tylko zdecydować się na określoną wielkość i wzór. Na specjalną uwagę zasługują te pokryte jonami srebra, ponieważ są idealne dla alergików.

To samo dotyczy patelni. Patelnie teflonowe (zobacz przykłady tutaj: wygodne patelnie teflonowe na powinny mieć swoje miejsce w każdej kuchni. Używanie ich nie tylko jest proste, ale co istotne zdrowe! Smażenie na patelni z powłoką teflonową nie wymaga, bowiem użycia margaryny, czyli nasze kotlety nie dość, że jest smaczniejszy, to ma zdecydowanie mniej kalorii. Patelnie mają różne średnice, więc każda z nas będzie mogła dobrać jej wielkość do potrzeb swojej rodziny.
Zobacz czy czajnik również nie prosi się o wymianę. Jeśli nie lubisz tracić czasu aż woda zacznie się gotować na kuchence, zdecyduj się na czajnik elektryczny. Nie wszyscy je jednak lubią – wiadomo prąd jest drogi. Innym powodem jest zapach plastikowych części, który nie jest prosty do usunięcia. W takim razie zrezygnuj z plastikowego czajnika, można znaleźć elektryczne (sprawdź czujniki ruchu i obecności) czajniki aluminiowe. Może kosztują ciut więcej, ale stanu wody nie ma, co porównywać.

Skoro wymieniamy prawie wszystko elementów, zajrzyjmy jeszcze do szuflady zawierającej sztućce. Gdy przeważa wśród nich różnorodność, znak, że pora na ich wymianę. Sztućce to ważne uzupełnienie zastawy stołowej. Niekompletna wygląda po prostu niechlujnie. W sklepach mamy bogaty wybór kompletów – kilkuczęściowych po rozbudowane z prawie 100 elementów, wzorem przypominające eleganckie ornamenty. Perfekcyjnie prezentują się z porcelaną, dzięki czemu pozwolą należycie celebrować posiłek.

Kiedy mamy już wszystkie potrzebne akcesoria do przyrządzenia cudownego obiadu, czas pomyśleć o czymś, w czym go podamy. Serwisy obiadowe (śliczne serwisy obiadowe na stronie to częsty prezent z okazji zamążpójścia nie wątpię, więc że wasze pułki wręcz się pod nimi uginają. Jeśli nie, czas uzupełnić zaległości. Bardzo często na stołach mają swoje miejsce serwisy stworzone z polskiej porcelany. Robione są pod indywidualne potrzeby, posiadają dowolną ilość części i certyfikat zmywania w zmywarce.
Czyż po takiej wymianie sprzętu, kuchnia nie będzie prezentować się wystrzałowo?

Tagi: ,
Napisano w Konsole

Najnowsze hity