Zatroszczmy się by nasze dzieciaki były bezpieczne podczas zabawy

Chcemy dla naszych dzieci tego co najwspanialsze, a więc chcemy im zagwarantować jak najcudowniejsze miejsca do zabawy. Patrzymy czy konkretny zestaw drabinek pozwoli im się kształtować na wiele sposobów, czy będzie rozwijać nie tylko ich koordynację fizyczną, ale też oraz umiejętność przewidywania co się stanie, jeśli na danej konstrukcji zachowa się w taki, czy inny sposób. Nie mniej wiedzmy, iż nawet najmocniej rozbudowana budowla nie będzie właściwa, kiedy będzie już zepsuta i będzie potrzebowała renowacji.

place zabaw

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Place zabaw muszą mieć dobre atestyNie ma znaczenia czy mamy własny ogród oraz na nim chcemy postawić dla własnego dziecka plac zabaw, czy może mieszkamy na jakimś osiedlu oraz wykorzystujemy z publicznych placów. Wciąż place zabaw muszą posiadać odpowiednie atesty (jak na przykład – na tej stronie), przejść dobre testy oraz jednocześnie posiadać odpowiednie certyfikaty, dzięki którym będziemy przekonani, iż nasze dzieci mogą się na nich bezpiecznie pobawić. W dodatku co rok powinniśmy przeprowadzać ich dokładną konserwację oraz przegląd, a kiedy coś będzie wymagało naprawy, to musimy to jak najprędzej wyremontować, tak by nasze dzieci mogły się na nich bezpiecznie bawić.

Wiek dziecka ma tutaj również wielkie znaczenieWarto sobie zdawać sprawę z tego, że takie place nie jedynie odróżniają się tym, co oferują do zabawy, ale też i swoją rozmiarem.

Jeśli wciąż nie możesz wyszukać nic ciekawego, to sprawdź pod linkiem (https://sklepkujonek.pl/), tutaj na pewno znajdziesz to, co okaże się dla Ciebie w tym momencie przydatne.

Są takie na których bezpiecznie mają szanse się samodzielnie przemieszczać już dwulatki, a są takie na których mogą się pobawić dopiero starsze dzieci. Kupując plac na którym ma się bawić nasze dziecko, bez wątpienia trzeba brać taki, który jest najlepiej dopasowany do jego wieku, bo wtenczas będziemy mieli świadomość, że naprawdę świetnie będzie się na zanim bawiło oraz równocześnie, że będzie się cudownie rozwijało.

dziewczynka na placu zabaw

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawdzajmy bezpieczeństwoNim rozpoczniemy korzystać z jakiegoś placu, trzeba przejrzeć jego regulamin, sprawdzić czy posiada niezbędne pozwolenia i atesty, oraz czy na pewno wszystkie jego elementy przedstawiają się na solidne i mocne. Jeżeli tak, to z pewnością nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasze potomstwo miało szanse się na takim placu zabaw pobawić i kształtować własną sprawność ruchową.

Tagi: , , , ,
Napisano w Gry na konsole, Przyszła mama

Najnowsze hity